fbpx
Kontakta oss

Kontaktinformation till oss på Magnolia Bostad hittar du här, liksom individuella e-postadresser och telefonnummer till olika kontaktpersoner.

Växel: 08-470 50 80
info@magnoliabostad.se

Björn Bergman
Regionchef Öst
bjorn.bergman@magnoliabostad.se
070 968 15 82

David Andersson
Regionchef Norr
david.andersson@magnoliabostad.se
072 528 48 47

Magnus Ericsson
Regionchef Mitt
magnus.ericsson@magnoliabostad.se
076 019 39 31

Mats Nilsson
Regionchef Syd
mats.nilsson@magnoliabostad.se
070 233 09 45

Niklas Ohldin
Regionchef Väst
niklas.ohldin@magnoliabostad.se
076 838 00 99

Johan Tengelin
Verkställande direktör
johan.tengelin@magnoliabostad.se

Suzana Bossel
Marknads- och kommunikationschef
suzana.bossel@magnoliabostad.se

Hanna Jessing
Chefsjurist
hanna.jessing@magnoliabostad.se

Marita Björk
marita.bjork@magnoliabostad.se
072 720 00 06

Mikaela Senator 
mikaela.senator@magnoliabostad.se
070 775 57 57

Catrin Viksten
Chef Samhällsfastigheter
catrin.viksten@magnoliabostad.se
070 161 05 92

Patrick Kalaska 
Chef Affärsgenerering
patrick.kalaska@magnoliabostad.se
070 776 78 32

Nickie Excellie
Hållbarhetsansvarig
072 584 97 60
nickie.excellie@magnoliabostad.se

Anna Nyström 
Inköpsansvarig
anna.nystrom@magnoliabostad.se
070 207 23 82

Louise Persson
HR-ansvarig
louise.persson@magnoliabostad.se
073 8132494

Våra kontor

Vi finns på flera platser i landet, här hittar du adresser till våra kontor i Stockholm, Göteborg, Malmö, Norrköping och Umeå.

Fakturering

Se PDF med bolagsinformation, fakturaadresser, GLN-nummer och e-postadresser här.

Leverantörer

För att göra en intresseanmälan för att bli leverantör till Magnolia Bostad, klicka här.

Hitta hem med Magnolia Bostad

Vi utvecklar nya boenden, såväl hyresrätter som bostadsrätter, samhällsfastigheter och hotell i attraktiva lägen i Sveriges tillväxtorter och storstäder.

Här är några exempel på aktuella projekt: