Kontaktinformation till oss på Magnolia Bostad hittar du här, liksom individuella mailadresser och telefonnummer till vår ledningsgrupp.

Kontakta oss

Fredrik Lidjan
Verkställande direktör

fredrik.lidjan@magnoliabostad.se
08 470 50 80

Fredrik Westin
CFO

fredrik.westin@magnoliabostad.se
08 470 50 80

Erik Rune
vVD

erik.rune@magnoliabostad.se
08 470 50 80

Linda Wiman 
Chef Boendeutveckling

linda.wiman@magnoliabostad.se
08 470 50 80

Anna Nyström 
Inköpsansvarig

anna.nystrom@magnoliabostad.se
070 207 23 82

Louise Persson
HR-ansvarig

louise.persson@magnoliabostad.se
073 813 24 94

Suzana Bossel
Marknads- och kommunikationschef

suzana.bossel@magnoliabostad.se
08 470 50 80

Marita Björk
IR-ansvarig

Hanna Jessing 
Chefsjurist

hanna.jessing@magnoliabostad.se
08 470 50 80

Patrick Kalaska 
Affärsgenerering

patrick.kalaska@magnoliabostad.se
0707 76 78 32

Thomas Persson 
Chef Affärsgenerering och Regionchef Öst

thomas.persson@magnoliabostad.se
070 533 15 68

Christina Hambäck 
Chef Verksamhetsutveckling och Hållbarhet

christina.hamback@magnoliabostad.se
08 470 50 80

Magnus Ericsson
Regionchef Mitt

magnus.ericsson@magnoliabostad.se
076 019 39 31

Niklas Ohldin
Regionchef Väst

niklas.ohldin@magnoliabostad.se
076 838 00 99

Anna Nyström 
Inköpsansvarig

anna.nystrom@magnoliabostad.se
070 207 23 82

Våra kontor

Sturegatan 6
Box 5853
102 40 Stockholm

Norra Strandgatan 11
25220 Helsingborg
.

Drottningatan 20
602 24 Norrköping

Kungsportsavenyen 21
411 36 Göteborg